Autor Wątek: PIRELLI ANGEL GT 2  (Przeczytany 1248 razy)

Offline uve

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Małopolska
PIRELLI ANGEL GT 2
« dnia: 21 Grudzień 2021, 13:40:20 »
Czy ktoś z Was miał okazję jeździć Explorerem na oponach Pirelli Angel GT 2? Nie ma co ukrywać... Należę do tych, którzy raczej z asfaltu nie lubią zjeżdżać i chciałbym założyć dobre szosowe opony. GT 2 mają świetną opinię, ale nie wiem czy w Explorerze się spiszą.

Offline ital

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 537
  • Opinia +1/-0
  • Motocykl: 1200 GT EXPLORER
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: PIRELLI ANGEL GT 2
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudzień 2021, 18:36:47 »
Tak, poprzedni sezon przelatałem na tych oponach i nie mam dobrego zdania. Bardzo długo się dogrzewały, żeby nie powiedzieć że w ogóle...  w zasadzie tylko podczas wizyty we Włoszech przy naprawdę wysokich temperaturach spisywały się świetnie. W Polsce (tzn w naszych temperaturach) cały czas miałem wrażenie małej przyczepności i częstych uślizgów na zakrętach. Jeśli chcesz naprawdę dobrą szosówkę to polecam : PILOT ROAD 5
Triumph Tiger 1200 GT PRO Explorer
Gmole Triumph Kufry Lone Rider
Garmin ZUMO XT Skid Plate Triumph

Offline uve

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Małopolska
Odp: PIRELLI ANGEL GT 2
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Grudzień 2021, 09:06:11 »
Dziękuję ital za informację. Z pewnością wezmę Twoje spostrzeżenia pod uwagę przy kupnie nowych opon. 

Offline marki

  • Sierściuch
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Opinia +0/-0
  • Yamaha XJR 1300
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: Lubosz
Odp: PIRELLI ANGEL GT 2
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Grudzień 2021, 17:37:47 »
Dokładnie tak jak Ital napisał.
Miałem je jeden sezon i dziękuję. Co prawda nie w tygrysie, a w s 1000 xr. Praktycznie większość złożeń i odkręcenie manetki , równało się z uślizgiem. Zabrały mi dużo frajdy.

Offline Marttino

  • Moderator forum
  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 1 798
  • Opinia +5/-2
  • Motocykl: 1200 Desert
  • Miejscowość: ŁÓDŹ/ROKICINY
Odp: PIRELLI ANGEL GT 2
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Grudzień 2021, 23:15:37 »
Jak szukasz dobrych opon szosowych do tygrysa to w 100% polecam pirelli scorpion trail2 sprawdzone bardzo dobrze trzymają,  ja na nowy sezon będę
testował meridiany Dunlopa

  You are not allowed to view links. Register or Login

Offline marek

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 676
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 xrt
  • Miejscowość: Gostyń
Odp: PIRELLI ANGEL GT 2
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Grudzień 2021, 21:20:13 »
Potwierdzam .Mam przy swoim tigerze te PIRELKI ,,scorpion trail2"  pozytywne odczucia w zakrętach .
----------------------------------------------------------------------
HONDA VARADERO 1000 / TRIUMPH TIGER EXPLORER 1200 /TRIUMPH TIGER 1200 XRT

Offline Toma

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 287
  • Opinia +0/-0
  • TT1200 '18
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: PIRELLI ANGEL GT 2
« Odpowiedź #6 dnia: 23 Grudzień 2021, 23:57:17 »
I ja także - mam i zadowolony jestem You are not allowed to view links. Register or Login
Na drodze niekiedy spotykam prawdziwych szaleńców: pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi...Naprawdę, aż trudno ich czasami wyprzedzić.

Offline uve

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Małopolska
Odp: PIRELLI ANGEL GT 2
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudzień 2021, 13:12:19 »
Z Waszych wypowiedzi wynika, że mam chyba zapomnieć o Pirelkach. Proponujecie inne opony. A może ktoś z Was miał okazję jeździć na Bridgestone Battlax Adventure A41? Jakieś doświadczenia?

Offline Gregor Free

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 273
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 Explorer Xc
  • Miejscowość: Kamienna Góra
Odp: PIRELLI ANGEL GT 2
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Grudzień 2021, 14:09:54 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Z Waszych wypowiedzi wynika, że mam chyba zapomnieć o Pirelkach. Proponujecie inne opony. A może ktoś z Was miał okazję jeździć na Bridgestone Battlax Adventure A41? Jakieś doświadczenia?
Może źle czytam ale wydaje mi się, że ludzie polecają ci właśnie Pirelli (z tym, że inny model) :)

Offline marek

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 676
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 xrt
  • Miejscowość: Gostyń
Odp: PIRELLI ANGEL GT 2
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Grudzień 2021, 17:25:50 »
Gregor Free Ty dobrze czytasz  .
----------------------------------------------------------------------
HONDA VARADERO 1000 / TRIUMPH TIGER EXPLORER 1200 /TRIUMPH TIGER 1200 XRT

Wicher

  • Gość
Odp: PIRELLI ANGEL GT 2
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Grudzień 2021, 17:32:04 »
Weź sobie poprzednie Angel GT(też dwuskładnikowa).
Byłem zadowolony z GT, ale w kwestii przebiegu jest slabsza niż proponowana przez kolegów ScorpionTrail 2, ale GT znowu przy pewnym już zużyciu wydaje mi się cichsza(przód).

Offline morhot

  • Stary kocur
  • *****
  • Wiadomości: 577
  • Opinia +2/-1
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Myślenice
Odp: PIRELLI ANGEL GT 2
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Grudzień 2021, 19:16:42 »
Bridgestone Battlax Adventure A41 miałem założone jako fabryczne gumy w moim KTM1290. Jako asfaltowa absolutnie na 100% polecam. Doskonale trzymała na suchym, na mokrym i nawet przy niskich temoeraturach rzędu 4-8 stopni. Przeżyła jazdę albańskim i greckim TETem, mimo że nie jest do tego przeznaczona. Nie ząbkuje się, rowno się zużywa. Jedyna słaba strona jako opony typowo szosowej to przebieg. U mnie tył zjechałem do ograniczników w 11 500km, przód wytrzymały dwa tyły bez problemu.
Był: TT1200 XCx 2016
Jest: KTM 1290 SAR 2021

Offline uve

  • Świeża krew
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcX
  • Miejscowość: Małopolska
Odp: PIRELLI ANGEL GT 2
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Grudzień 2021, 09:20:00 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Bridgestone Battlax Adventure A41 miałem założone jako fabryczne gumy w moim KTM1290. Jako asfaltowa absolutnie na 100% polecam. Doskonale trzymała na suchym, na mokrym i nawet przy niskich temoeraturach rzędu 4-8 stopni. Przeżyła jazdę albańskim i greckim TETem, mimo że nie jest do tego przeznaczona. Nie ząbkuje się, rowno się zużywa. Jedyna słaba strona jako opony typowo szosowej to przebieg. U mnie tył zjechałem do ograniczników w 11 500km, przód wytrzymały dwa tyły bez problemu.

Dziękuję! Tym samym decyzja podjęta   :))  W sezonie 2022 będę "testował" Bridgestony. Wszystkim Wam jestem bardzo wdzięczny za cenne uwagi.

Offline andbold

  • Top Cat
  • ****
  • Wiadomości: 293
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: PIRELLI ANGEL GT 2
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Styczeń 2022, 12:54:32 »
Battlaxy znam z testowek i są niezłe, sam jezdzilem na scorpion trail 1 i road 5. Scorpion traile jedynki ktore miałem były swietne ale road 5 ktore mialem w poprzednim motocyklu są doslownie genialne. Trzymają kapitalnie nawet na chlodnym, mokrym asfalcie, swoje kosztują ale są warte każdej złotówki. Gdybym szukał opony stricte na asfalt to bym wziął właśnie road 5 albo scorpion trail 2.