Autor Wątek: Tiger 900 GT PRO - gaśnie przy redukcji biegu  (Przeczytany 494 razy)

Offline adminpologne

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Tiger 900 GT PRO - gaśnie przy redukcji biegu
« dnia: 20 Września 2023, 11:28:25 »
Cześć,

Miał może ktoś problem z gasnącym silnikiem? Problem wygląda tak:

- dzieje się to sporadycznie (ale jest to wkurzające),
- przy wolnej redukcji z biegu wyższego na niższy motocykl gaśnie,
- najczęściej z biegu 3 na 2,
- problem występuje od nowości.

Zgłaszałem to w serwisie w Warszawie - wgranie map silnika; nie pomogło.
W sierpniu byłem w trasie i robiłem przegląd (po 30k) w Katowicach. Też wgrali jakieś nowe mapy, ale dzieje się to samo. Ostatnio zgasł mi na stromym podjeździe i nie było za ciekawie bo jechałem załadowany, z pasażerem. Żeby ponownie go odpalić muszę wyłączyć kluczykiem zapłon, włączyć i dopiero zakręcić. Jak zgaśnie to nie chce kręcić rozrusznikiem również jak wbiję luz.

Pozdrawiam,
Jarek.

Offline coyote

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 900 Rally
  • Miejscowość: Nowy Targ
Odp: Tiger 900 GT PRO - gaśnie przy redukcji biegu
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Października 2023, 00:49:39 »
Cześć.

Akurat nie miałem takiego problemu ale trafiłem na trochę inny.
Przez parę dni miałem problem z odpaleniem motocykla. Nie reagował na starter. Do domu było parę tysięcy kilometrów więc trochę mnie to zaniepokoiło. Ale trafiłem na dziwne rozwiązanie. Motocykl był włączony, starter nie reagował ale przełączenie ekranu na wyświetlaczu (joystick w górę albo w dół) i starter działał. Było to w wysokich temperaturach. Parę dni później i pewno z 1000km na północ problem zniknął. W komputerze nie ma śladu po tych zdarzeniach.
Sprawdź czy u Ciebie takie coś nie zadziała. Nie trzeba wtedy ruszać kluczyka :-) więc jest szybciej.
Jeżeli zadziała to jest jakiś pewno jakiś problem z oprogramowaniem, które odcina zapłon.

Pozdrawiam
TT 900 Rally Pro