Autor Wątek: Podgrzewana kanapa kierowcy  (Przeczytany 663 razy)

Offline Kołek

• Świeża krew
  • *
  • Motocykl: 800
  • Miejscowość: Gdynia
Podgrzewana kanapa kierowcy
« dnia: 23 Sierpień 2018, 17:08:33 »
W związku ze zbliżającą się jesienią (podobno bociany już odleciały  ;) ), postanowiłem pomyśleć o podgrzewanej kanapie. Niestety przedstawiciel Triumph Polska poinformował mnie, że do mojego modelu (2014) producent nie przewidział. Podobno taka opcja pojawiała się w następnym roczniku. Moje pytanie brzmi: Czy kanapa z nowszych modeli pasuje do modelu z 2014? Czy ktoś może instalował podgrzewaną kanapę we wcześniejszych rocznikach? Jeżdżę do późnej jesieni/wczesnej zimy więc takie udogodnienie byłoby wskazane.

Offline goncior

• Top Cat
  • Motocykl: 1200 XcA
Odp: Podgrzewana kanapa kierowcy
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Sierpień 2018, 21:08:37 »
Tu chyba chodzi także o inny alternator i układ elektryczny przewidziany na dodatkowe obciążenia.

Offline intruz

• Klakier
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Lębork
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpień 2018, 22:18:10 »
Tak jak pisze goncior wersja XCA ma m.in podgrzewaną kanapę i do tego właśnie mocniejszy alternaor.. Wydaje mi się że kanapa powinna pasować od wersji 2015 - Zawsze możesz podjechać do Rumii i przymierzyć, jeżeli maja na stanie jakąć 800-kę.

Popytaj jednak innych użytkowników, którzy mają podgrzewane kanapy, czy rzeczywiście ich używają i jak to się sprawdza. Gdy przymierzałem sie do zakupu mojego XC rozważałem właśnie wersje XCA  Poczytałem trochę fora, w szczególności zagraniczne i spotkałem się głównie z wątpliwościami na temat  sensu posiadania podgrzewanych kanap. Tak jak wspomniałem popytaj, tych którzy mają.
Tak naprawdę najważniejsze są grzane manety i ciepłe skarpety  ;). Silnik Tigera działa jak porządna farelka, Ci którzy mieli okazję jeździć w temperaturach 30+ w szczególności w korkach wiedzą o czym piszę. Jeżdżąc w okolicach +2 nie czułem dyskomfortu (czyt. chłodu) w tych częściach ciała  ;)
Popytaj i jeszcze raz rozważ czy na pewno jest sens. Chyba że chcesz w ten sposób odszraniać kanapę zimą, lub wybierasz sie na Elephant Rally (ale tam myślę za grzaną kanapę by cię zlinczowali)   ;)   
Kwestia techniczna, myślę, że nie powinna być jakimś dużym problemem.
LS 650/VS1400/XL1200C/FLSTN/ WR250R / XT 660R - TT 800 XCx - AJP PR7

Offline goncior

• Top Cat
  • Motocykl: 1200 XcA
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Sierpień 2018, 09:40:51 »
Ja mam podgrzewana i polecam

Offline balles

• Top Cat
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Trójmiasto
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Sierpień 2018, 13:06:32 »
Ja miałem co prawda w aucie poprzednim i jest to jedna z najbardziej brakujących mi rzeczy w obecnym.

Offline Majka11

• Świeża krew
  • *
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wielun
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Październik 2018, 15:40:06 »
Bardzo przydatna rzecz której nie mam (ale może kiedyś się dorobię). Pierwsza myśl zbędny gadżet, ale jak leje deszcz i akurat nie masz przeciwdeszczówki a masz do przejechania jeszcze parę km . No i wszystko o wiele szybciej schnie jak się włączy kanapę
Poszukaj na allegro są firmy które montują w oryg siedzenie matę grzewczą. Kolega do Varadero właśnie korzystał z takiej firmy coś koło 2- 5 stówek. Nie pamiętam

Offline Robert

• Świeża krew
  • *
  • Motocykl: 1200 Explorer XR
  • Miejscowość: Żagań
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Październik 2018, 21:09:52 »
Kupiłem moto z takim gadżetem. Użyłem jeden raz ale bardzo się wtedy ucieszyłem . Zrobiło się wtedy nagle bardzo zimno i przypomniałem sobie o grzanej kanapie. Rozpaczliwie szukałem w czasie jazdy włącznika. Kiedy kanapa się zagrzała bardzo miło wspominałem poprzedniego właściciela. Przez większość sezony dodatek zbędny ale jeżeli ktoś planuje jazdy w temperaturze +/- 5st C to na pewno się przyda.

Offline lukiies

• Stary kocur
  • Motocykl: 1200 Explorer
  • Miejscowość: warszawa
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Październik 2018, 23:05:52 »
Ależ do 2014 jak najbardziej można dokupić podgrzewane kanapy - zarówno przód jak i tył. Wszystkie złącza do montażu są przewidziane w modelu '2014 1200 spoked weels (moim np), alternator także jest w '2014 jeden z najbardziej wydajnych i zdecydowanie całość daje radę - mam wypraktykowane, wszystko działa prawidłowo. Naturalnie oryginalnie miałem (i mam jeśli ktoś potrzebuje) zwykłe kanapy w moim.

Jak chcesz zerknąć jak to jest zamontowane lub się przymierzyć - to zapraszam (Warszawa).

Offline M

• Sierściuch
  • **
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Grudziądz
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Październik 2018, 07:30:46 »
Polecam od +5 w dół pyszna rzecz o/"

Offline jancio

• Świeża krew
  • *
  • Miejscowość: Warszawa
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Listopad 2018, 22:00:23 »
Mam oryginalne w TT800 i jest to bardzo przydatna rzecz, szczególnie gdy wsiadamy rano na zimny motocykl. Potem można wyłączyć. Kiedyś dołożyłem coś takiego do motocykla używanego. Na aledrogo takie maty są po ok. 70-80 zł (z przełącznikiem i kabelkami), oddałem do tapicera, który za 100 zł zainstalował mi ją  w kanapie. Elektrycznie podłączyłem sam. Alternator nie musi być mocniejszy, gdyż moc takiej maty to 30-35W.

Offline RobgiE

• Świeża krew
  • *
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Koło
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Listopad 2018, 17:58:07 »
Jancio jak ci sie sprawdzało to dokładane? mam taki plan do 1050 dołożyć przez zimę.

Offline jancio

• Świeża krew
  • *
  • Miejscowość: Warszawa
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Listopad 2018, 22:08:32 »
W praktyce mata grzejna bardzo dobrze się sprawuje. Przełącznik grzeje na dwóch poziomach mocy. Mocniejszy po chwili parzy w d..., słabszy ledwo ćmi. W związku z tym nastawiam na mocne grzanie, a jak zaczyna mocno dogrzewać zmniejszam na niższy poziom. Różnica pomiędzy fabrycznym grzaniem w TT800, a samoróbą jest taka, że w fabrycznej wersji również mocno grzeje na niższym poziomie mocy, co wcale nie jest takie dobre bo trzeba włączać i wyłączać (nie jest to z drugiej strony bardzo uciążliwe). Jeżeli byłbyś w Warszawie i chciał sprawdzić jak to działa w praktyce to zapraszam, tak w TT800 jak i w Hondzie samoróbie, którą nadal jeździ moja Pani.

Offline M

• Sierściuch
  • **
  • Motocykl: 800 Xc
  • Miejscowość: Grudziądz
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Styczeń 2019, 11:09:13 »
Jak latasz 5 stopni w dół lepszego nic nie ma

Offline Kris78

• Klakier
  • Motocykl: 1200 Explorer Xc
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
« Odpowiedź #13 dnia: 04 Luty 2019, 12:40:42 »
 Kanapa grzana w TEX ma duzy plus poza opcja grzania ze jest to kanapa komfort czyli zdecydowanie wygodniejsza . Wiem bo mam oryginalna kanape oraz grzana i naprawde jest duza roznica w komforcie . Polecam wymine kanap na komfort  sobie i pasarzerowi .Grzana kanapa ma dwie sily grzania i jest wyswietlana informacja na liczniku. Przycisk wlaczania jest w durnowatym miejscu , zawsze mecze sie z jego znalezieniem podczas jazdy.