Autor Wątek: Jaka lekka, prosta i tania alternatywa dla Tygrysa?  (Przeczytany 696 razy)

Offline pawel

• Stary kocur
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Jaka lekka, prosta i tania alternatywa dla Tygrysa?
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Styczeń 2019, 12:04:23 »
Z tego wszystkiego wybrałbym F650GS w wersji Dakar z lat 2000 - 2006, ze wskazaniem na lata 2004-2006 czyli model po lifcie i silnik z dwoma świecami. Piec  nie do zajebania, części dostępne nowe i używane, mało jara, 21 z przodu, grzane manetki, wyłączany ABS.  Praktycznie bezawaryjny.

Jakbyś się pogodził z myślami to mogę pomóc, mam jakieś 2000 znajomych związanych z tym modelem  ;D
Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline chemik

• Top Cat
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Styczeń 2019, 12:24:27 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Z tego wszystkiego wybrałbym F650GS w wersji Dakar z lat 2000 - 2006, ze wskazaniem na lata 2004-2006 czyli model po lifcie i silnik z dwoma świecami.

Ej, no znów budżet przejechany.
Ale tak to jest z kupnem motocykla. Mi nigdy nie udało się nie przejechać budżetu. ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2019, 12:27:13 wysłana przez chemik »

Offline pawel

• Stary kocur
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Styczeń 2019, 13:21:25 »
Z tego wszystkiego wybrałbym F650GS w wersji Dakar z lat 2000 - 2006, ze wskazaniem na lata 2004-2006 czyli model po lifcie i silnik z dwoma świecami.

Ale tak to jest z kupnem motocykla. Mi nigdy nie udało się nie przejechać budżetu. ;)
Za piateczke to ciężko coś sensownego znalesc :-D

Wysłane z Tapatalka

Online intruz

• Klakier
  • Miejscowość: Lębork
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Styczeń 2019, 14:12:06 »
Jeżeli to moto ma być jako drugi motocykl z wyraźnym przeznaczeniem w teren to zeby to miało sens i żebyś mial fun z jazdy,  przede wszystkim określ sobie jakis limit wagowy. Jeżeli miałbyś się z takim F650 zbliżyć do wagi Tigera to uważam że to nie ma zupełnie sensu. Szukałbym  na Twoim miejscu czegoś max 180kg (zalany).
TT600 to dobry wybór,  XT 660R  jeszcze lepszy, ale tutaj już trzeba niestety dołożyć. DR 650 też fajny ale za SE też trzeba więcej dac.
Tak jak pisał Paweł za 5tys to raczej slabo, tylko wpakujesz się w generalny remont i zamknkesz się w 15.
Rozwazylbym na Twoim miejscu tą DRZ 400, która wkleiłem wyżej. Cena na pewno jest do potargowania.
I nie nastawiaj sie na niewiadomo jaki komfort na przelotach, bo zwyczajnie nie ma takich moto (tzn prawie nie ma, bo ja chyba taki znalazlem :) ), które dają fun w terenie i wygodę na asfalcie .
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2019, 14:16:10 wysłana przez intruz »
LS 650/VS1400/XL1200C/FLSTN/ WR250R / XT 660R - TT 800 XCx - AJP PR7

Offline robert73

• Świeża krew
  • *
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: lodz
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Styczeń 2019, 18:00:53 »
Potwierdzam Xt 660r w terenie daje radę może żwirownie bym odpuścił a tak poza tym to całkiem spoko moto . Na trasie (i po szutrze) 100/120 spokojnie można jechać , spalanie też jest spoko 4.2/4.5 litra konstrukcja silnika bardzo prosta np. regulacja zaworów godzina roboty . A co do awarii to xt-ka mam pięć lat przebiegu 55.000 km i na razie nic się nie wydarzyło może ceny moto trochę wyższe ale nie kiedy lepiej jest trochę dozbierać kasy i kupić moto w lepszym stanie zamiast pakować kasę w reanimację zajeżdżonego sprzęta .

Offline pawel

• Stary kocur
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Styczeń 2019, 21:30:54 »
W Xt najdroższe awaria to chyha zawory.

Wysłane z Tapatalka

Offline strażowy

• Stary kocur
  • Tiger = użytkowe enduro = :) :) :)
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Poznań
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Styczeń 2019, 00:01:13 »
Zawsze miałem miłe wibracje widząc Aprilke Pegaso 650 z pierwszych lat produkcji.

Oj nie! Miałem taką przez 2 sezony. Rocznik 1999. Ona się psuła od stania...
Ale to była złośliwa sztuka...
Wytrzymałem z nią 2 sezony...
Motocykl dla wroga...
...

...dla porządku, pisałem o modelu z lat 92-94 i akurat ja mam przyjemne doświadczenia ;D
Oczywiście, są sprzęty dobre, lepsze i the best . Jedyne co blokuje sprawny wybór to przygotowany portfel i stan toczydła. Kupić okazyjnie tzw top model dojechany w każdy możliwy sposób czy coś niszowego ale w stanie bdb  ::)...kto przerabiał temat to zna odpowiedź która jest całkiem prosta: dozbierać  >:D
Pozdrawiam z Poznania

Offline Stubin

• Stary kocur
  • Motocykl: 885(i)
  • Miejscowość: Warszawa
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Styczeń 2019, 07:42:35 »
Z tego wszystkiego wybrałbym F650GS w wersji Dakar z lat 2000 - 2006 ... [CIACH]

Tak jak pisałem wcześniej - jestem ograniczony światopoglądowo i ta marka odpada  :P

[CIACH] ... Sprzedałem dlatego, że nie było czym jechać w dwie osoby.

Będę poruszał się w pojedynkę bez bagażu, najwyżej jakiś plecak lub rollbag.

Za piateczke to ciężko coś sensownego znalesc :-D

Wysłane z Tapatalka

Napisałem 5-6k + przygotowanie czyli nie filtr z oliwą, ale biorę pod uwagę także inne materiały eksploatacyjne w tym nowe opony. Zatem jak sprzęt będzie w stanie wsiadać i jechać to może być 7k z hakiem  :)

Jeżeli to moto ma być jako drugi motocykl z wyraźnym przeznaczeniem w teren to zeby to miało sens i żebyś mial fun z jazdy,  przede wszystkim określ sobie jakis limit wagowy. Jeżeli miałbyś się z takim F650 zbliżyć do wagi Tigera to uważam że to nie ma zupełnie sensu. Szukałbym  na Twoim miejscu czegoś max 180kg (zalany). ... [CIACH]

Przeznaczeniem ma być lekki teren, ale chciałbym żebym mógł np. skoczyć sobie tym moto do pracy po asfalcie. 180kg to też moim zdaniem górna granica gotowego do jazdy moto. 

Potwierdzam Xt 660r w terenie daje radę może żwirownie bym odpuścił a tak poza tym to całkiem spoko moto . Na trasie (i po szutrze) 100/120 spokojnie można jechać , spalanie też jest spoko 4.2/4.5 litra konstrukcja silnika bardzo prosta np. regulacja zaworów godzina roboty . A co do awarii to xt-ka mam pięć lat przebiegu 55.000 km i na razie nic się nie wydarzyło może ceny moto trochę wyższe ale nie kiedy lepiej jest trochę dozbierać kasy i kupić moto w lepszym stanie zamiast pakować kasę w reanimację zajeżdżonego sprzęta .

Żwirownię i Red Bull 111 Megawatt sobie odpuszczę. Zarówno teraz jak i w przyszłości - stare kontuzje nie związane z motocyklami skutecznie mnie powstrzymają od uprawiania wersji hard enduro  ;) Raczej będzie "emerycki fun", ale na jakieś szkolenie z jazdy w terenie w centralnej Polsce z chęcią bym się udał w zbliżającym się sezonie  :)

Zawsze miałem miłe wibracje widząc Aprilke Pegaso 650 z pierwszych lat produkcji.

Oj nie! Miałem taką przez 2 sezony. Rocznik 1999. Ona się psuła od stania...
Ale to była złośliwa sztuka...
Wytrzymałem z nią 2 sezony...
Motocykl dla wroga...
...

...dla porządku, pisałem o modelu z lat 92-94 i akurat ja mam przyjemne doświadczenia ;D
Oczywiście, są sprzęty dobre, lepsze i the best . Jedyne co blokuje sprawny wybór to przygotowany portfel i stan toczydła. Kupić okazyjnie tzw top model dojechany w każdy możliwy sposób czy coś niszowego ale w stanie bdb  ::)...kto przerabiał temat to zna odpowiedź która jest całkiem prosta: dozbierać  >:D

Dozbierać nie muszę tylko moja koncepcja jest inna - tanie wozidło do nauki jazdy po sypkim, a czytając posty mam wrażenie, że drugie moto będzie droższe moto niż mój Tygrys  ha/o

Offline CINU

• Top Cat
  • Miejscowość: Kętrzyn
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Styczeń 2019, 08:26:37 »

...
Dozbierać nie muszę tylko moja koncepcja jest inna - tanie wozidło do nauki jazdy po sypkim, a czytając posty mam wrażenie, że drugie moto będzie droższe moto niż mój Tygrys  ha/o

To dla tego, że nasze tygrysy wchodzą już w kategorię tanich wozideł ;). Szukasz motocykla o innym przeznaczeniu, weź jednak pod uwagę że jest to dosyć popularna kategoria motocykli. Do tego w większości przypadków piszemy tutaj o naprawdę przyzwoitych konstrukcjach. Więc jeżeli jeszcze stan tego sprzętu ma być zbliżony do Twojego Tigera, to raczej darmo go nikt nie odda.

Offline strażowy

• Stary kocur
« Odpowiedź #24 dnia: 10 Styczeń 2019, 08:54:42 »
...dlatego sugestia "dozbierać" do ok 10 tysi. Przy takiej kwocie jest szansa wyłuskać godne XT660 R które już w fabrycznym wydaniu początkowo zaspokoi apetyt na "przełaj"...2008-2009 ? ...co do DRZ 400 obawiam się że to tzw "ikona" gatunku i sztukę niezmęczoną będzie znaleść mega ciężko a jak ktoś będzie sprzedawał swoją "rodzynkę" to tanio nie odda.
Mamy na forum kolegów ze sporym doświadczeniem co do modelu XT660R  o/" więc tylko pogadać, jak znam obu panów, Intruz i Peter75 chętnie w tej materii pomogą  ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2019, 08:56:48 wysłana przez strażowy »
Pozdrawiam z Poznania

Offline pawel

• Stary kocur
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Styczeń 2019, 09:09:22 »
Z pięć lat temu budget na motocykl miałem mocno ograniczony a w garażu po TIger 1050 pozostało tylko puste miejsce.  Za dokładnie 5 tyś kupiłem  KTM LC4 620 z połowy lat '90. Mordowałem go sezon i zabawy miałem po pachy, łącznie z błotem ;) Trzeba się tylko przyzwyczaić do kopki, reszta to czysta zabawa. W każdym razie z czystym sercem polecam.

« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2019, 08:41:29 wysłana przez pawel »

Offline karson

• Moderator forum
  • Stary kocur
  • Miejscowość: Częstochowa
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Styczeń 2019, 11:59:31 »
Czytając to co napisał Stubin myślę, że to byłoby idealne rozwiązanie  ;) ;D

1. To już klasyk
2. Dobra cena
3. Stan wizualny bardzo ładny

A gdyby Ci się znudził oryginał......  ;D ;D ;D

« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2019, 13:06:17 wysłana przez karson »
FJ 1200 , TDM 850 , Tiger 955i

Offline Stubin

• Stary kocur
  • Motocykl: 885(i)
  • Miejscowość: Warszawa
« Odpowiedź #27 dnia: 11 Styczeń 2019, 07:22:55 »
Czytając to co napisał Stubin myślę, że to byłoby idealne rozwiązanie  ;) ;D

1. To już klasyk
2. Dobra cena
3. Stan wizualny bardzo ładny

Pierwszy rok produkcji w oryginalnym malowaniu i z kick starterem  :) Aż żal męczyć go w terenie - raczej żółte blachy i na rajd pojazdów zabytkowych  ;)

Offline pawel

• Stary kocur
« Odpowiedź #28 dnia: 11 Styczeń 2019, 08:42:30 »
Robisz się sentymentalny  8)

Offline strażowy

• Stary kocur
« Odpowiedź #29 dnia: 11 Styczeń 2019, 09:29:27 »

Pierwszy rok produkcji w oryginalnym malowaniu i z kick starterem  :) Aż żal męczyć go w terenie - raczej żółte blachy i na rajd pojazdów zabytkowych  ;)

...ejjj kawaler, a Tyś już wytrzeźwiał po Świętach i Nowym roku???  jakoś zaczynasz marudzić w tych poszukiwaniach.....hehehe  a tak szczerze i bardziej poważnie to podzielę się swoimi ostatnimi spostrzeżeniami : skansenu nie ma co robić przy chacie bo życie szybko zweryfikuje że nawet na jednym moto nie zawsze jest czas pośmigać  ::).   chyba że kogoś stać na sentymenty
i zbieractwo, to ok  ;)

Ps ...nie umniejszam-godna ta czerwona sztuka
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2019, 09:31:26 wysłana przez strażowy »
Pozdrawiam z Poznania