Autor Wątek: Karkonosze 2021  (Przeczytany 1653 razy)

Offline ital

• Stary kocur
  • Opinia +1/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Zielona Góra
Karkonosze 2021
« dnia: 14 Marzec 2021, 16:00:04 »
Taka impreza się szykuje:
You are not allowed to view links. Register or Login
Triumph Tiger 1200 XCA
Exhaust Arrow Hot Grip
Gmole Triumph Kufry Triumph
Garmin ZUMO 590 Skid Plate Triumph

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Karkonosze 2021
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Marzec 2021, 17:27:59 »
Co ciekawe, organizatorem tej imprezy jest Marek Drej, do niedawna Triumph Brand Manager w Almocie...
Pozdrawiam,
Jacek

Offline CINU

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Kętrzyn
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Marzec 2021, 17:41:58 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Co ciekawe, organizatorem tej imprezy jest Marek Drej, do niedawna Triumph Brand Manager w Almocie...
No ciekawe, co w tym ciekawego :o

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Marzec 2021, 17:54:48 »
Hmmm... nie żebym się jakoś ekscytował roszadami personalnymi w Almocie, ale jak widać Marek Drej już nie pełni funkcji Brand Managera. A patrząc na skład ekipy w warszawskim salonie (a tam również "urzędował" Marek), to się ona jakoś skurczyła... również o dwóch handlowców... Być może to zwykła wymiana kadra, a być może jakaś "reorganizacja"...   :P

A żeby całkiem nie robić OT, to ciekaw jestem, czy nadal "żyje" Triumph Adventure Club, i czy prowadząca go kiedyś Weronika Kwapisz ma jakieś plany wyjazdowe/imprezowe...
« Ostatnia zmiana: 14 Marzec 2021, 20:05:07 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
Jacek

Offline pawel

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Miejscowość: Wrocław
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Marzec 2021, 20:41:53 »
CENA: 1790 zł

Tyle mniej więcej wydałem na cztery dni w Alpach w zeszłym roku, z dojazdem, spaniem i jedzeniem. Relacją w odpowiednim dziale.

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline morhot

• Top Cat
  • Opinia +2/-1
  • Miejscowość: Myślenice
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Marzec 2021, 21:38:01 »
Zgadza się, widziałem info, ale cena jest ABSURDALNA, i za tyle to na tydzień w Karkonosze można pojechać.
Ciekawi mnie ta trasa OFF Pro, jak bardzo będzie Pro. Ale raczej się nie przekonam ;)
Hej! Ho! Hej! Ho! KaTełeM na koło!
1290 SAR '21 i banan z gęby nie schodzi!

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Marzec 2021, 23:52:51 »
Ktoś jeszcze musi zarobić...  >:D I trochę zataczamy koło do mojego pierwszego posta  ;)
Pozdrawiam,
Jacek

Offline Mario mast

• Klakier
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 xrx
  • Miejscowość: Wolsztyn
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Marzec 2021, 22:27:11 »
Trochę grubo z tą kasą. Jednak z drugiej strony jak ktoś ma kaskę, zaczyna zabawę z moto, szuka dobrego instruktora, fajnych tras, niekoniecznie w eurostrefie.. to może to to.
Mam kumpla, który pojechał zielony na szkolenie w Alpy. Wyjechał całkiem zielony, tam połatali dwie godziny dziennie po jak mówił dosyć trudnych przełęczach. Teraz się z tego z jednej strony śmieje a z drugiej mówi, że dzięki temu, że był z jak go zwał tak go zwał ale Instruktorem to nabrał pewności siebie i trochę się czegoś nauczył. Już nie jest zielony.  ^-^

Offline biblo

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Marzec 2021, 00:35:32 »
W tym wypadku mamy do czynienia z sytuacją co najmniej dwuznaczną...

Normalnie jest tak, że producent (bezpośrednio lub przez swoich dystrybutorów) podejmuje działania marketingowe, których celem jest budowa/umocnienie marki na rynku, zwiększenie sprzedaży, promowanie swoich produktów, itd. Służą temu budżety marketingowe, które najczęściej pochodzą ze środków producenta, czasem trochę dokłada się do tego dystrybutor. Wspomniane działania marketingowe, to przede wszystkim reklama, udział w targach i wystawach, prezentacje dla dziennikarzy, no i wszelkie Dni otwarte, udział i sponsoring podczas Zlotów.

Zalicza się do tego również imprezy skupiające miłośników marki i/lub dotychczasowych klientów - organizując na przykład wyjazdy turystyczne lub szkolenia. Triumph już to robił w poprzednich latach: wyprawy Triumph Adventure Club z Weroniką Kwapisz oraz szkolenia z jazdy w terenie Triumph Academy na ich motocyklach. I z tego co mi wiadomo, koszty udziału w tych imprezach były dość atrakcyjne, z reguły poniżej cen rynkowych - ale to właśnie na tym polega wsparcie ze strony producenta - te imprezy mają przyciągać ludzi do marki, a nie być same w sobie sposobem na zarabianie kasy. Kasę mają dać sprzedane później motocykle, akcesoria, części zamienne i usługi serwisowe.

A w tym wypadku wygląda to właśnie na imprezkę komercyjną, która ma dać zarobić organizatorowi - OK, ja to rozumiem, ale nie jeśli jest to organizowane pod szyldem Triumpha, przez firmę ich byłego pracownika, za stosunkowo wysoką, za wysoką cenę... Obawiam się, że nie da to Triumphowi (Almotowi) korzyści sprzedażowych, a kolesiowi oczekiwanej kasy...

P.S. Przykładem takich mądrze prowadzonych szkoleń, tym samym działań marketingowych producenta jest - zapewne wielu z Was znana - Suzuki Moto Szkoła. Jest to cykliczne, dwuetapowe szkolenie dla posiadaczy motocykli Suzuki, prowadzone przez profesjonalnego instruktora, z pełnym zabezpieczeniem na różnych torach na terenie Polski. Szkolenie jest jednodniowe, ale można z niego wynieść bardzo dużo. A kosztowało w ub. roku 170 zł... Suzuki na pewno do tego dokłada, ale są to dobrze zainwestowane pieniądze.
« Ostatnia zmiana: 16 Marzec 2021, 00:45:16 wysłana przez biblo »
Pozdrawiam,
Jacek

Offline Pisak

• Klakier
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Marzec 2021, 08:10:34 »
Panowie, bawiłem się na torze , jeździłem na szkolenia torowe i tam było więcej niż połowę taniej. Jak powyżej każdy musi zarobić. Ale szkolenia adv i wyjazdy to już naprawdę zakrawa o kosmos.