Autor Wątek: Zawieszenie Wilbers  (Przeczytany 1070 razy)

Offline CzarnyTygrys

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 885(i)
  • Miejscowość: Warszawa
Zawieszenie Wilbers
« dnia: 20 Maj 2022, 10:25:10 »
Czołem Kociarze!

W związku z tym, że mój Czarny Tiger jest strasznie miękki, szukam sposobów na utwardzenie.

1. Oczywiście tylny amor może już być zużyty, więc może warto go po prostu zregenerować i to będzie pierwsza opcja. Jak ma ktoś do polecenia jakiś zakład w mazowieckim to chętnie posłucham.
2. You are not allowed to view links. Register or Login czy ktoś to zakładał? Czy jest sens wydawania takiej kasy? Do tego by wleciały progresywne sprężyny tej samej firmy na przód.

Czekam na konstruktywną krytykę, opinie i wymianę doświadczeń.

Ps. Tak, ustawiałem napięcie wstępne. I na maksa jest za miękko na podróż z plecaczkiem i bagażem. Dla mnie solo jest ok, ale mogłoby być twardziej.

00--00 00--00

Offline chudy1982

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wasilków
Odp: Zawieszenie Wilbers
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2022, 12:06:57 »
w dwóch poprzednich 955 zakładałem progresywne sprężyny Willbersa na przód. Polecam. O wiele lepsze prowadzenie, przód mniej nurkuje przy hamowaniu i mniej odbija. Maszyna jest bardziej zwarta i lepiej się trzyma asfaltu.

Offline CzarnyTygrys

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj 2022, 12:10:09 »
You are not allowed to view links. Register or Login
w dwóch poprzednich 955 zakładałem progresywne sprężyny Willbersa na przód. Polecam. O wiele lepsze prowadzenie, przód mniej nurkuje przy hamowaniu i mniej odbija. Maszyna jest bardziej zwarta i lepiej się trzyma asfaltu.

Dzięki! Więc pewnie bez względu na to, co zrobię z tyłem, ma przód pójdą progresywne.

A na tył nie narzekałeś?

Offline chudy1982

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Wasilków
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Maj 2022, 12:47:43 »
Nie miałem z tym problemów. Natomiast miałem polifty, więc skoki zawieszeń mniejsze było niż w 885i i 955i przedlift, więc nie porównam.

Offline CzarnyTygrys

• Świeża krew
  • *
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Maj 2022, 12:49:03 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Nie miałem z tym problemów. Natomiast miałem polifty, więc skoki zawieszeń mniejsze było niż w 885i i 955i przedlift, więc nie porównam.

Dzięki!