Autor Wątek: Jaka lekka, prosta i tania alternatywa dla Tygrysa?  (Przeczytany 1164 razy)

Offline maras_mws

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
    • Tu jestem na FB:
  • Motocykl: inny motocykl
  • Miejscowość: Płońsk
Odp: Jaka lekka, prosta i tania alternatywa dla Tygrysa?
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Styczeń 2019, 11:27:08 »
Popatrz jeszcze na Yamahę XT600 - prawdziwe enduro - moim zdaniem 100% spełnia twoje wymagania.
XT660R jej następca - już trochę poza budżetem ale to dużo bardziej nowoczesna konstrukcja.
Możesz nią jechać na żwirownie pod domem albo na na wypad do Grecji.
Dużo mniejsze wibracje, małe spalanie, wymiany oleju co 10.000 km, a przelotową możesz trzymać 120-130 km/h.
Marek [maras_mws]
You are not allowed to view links. Register or Login
--
TRIUMPH Motocykle/Części/Akcesoria -sprzedam/kupię/zamienię:

Offline Stubin

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 885(i)
  • Miejscowość: Warszawa
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Styczeń 2019, 07:04:57 »
No cóż... zamierzam jednak zwiększyć budżet i nie skupiać się na jednym modelu  tylko szukać czegoś zadbanego w okolicach Wawy i okolic  :)

Offline pawel

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Wrocław
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Styczeń 2019, 08:29:20 »
No cóż... zamierzam jednak zwiększyć budżet i nie skupiać się na jednym modelu  tylko szukać czegoś zadbanego w okolicach Wawy i okolic  :)

Moim zdaniem zamiast szukać w okolicach Warszawy może lepiej poszukać w okolicy dychy  :)
Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline chudy1982

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Wasilków
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Styczeń 2019, 08:53:10 »
Jak Białystok nie jest ci za daleko, to kolega ma naprawdę ładnego i zadbanego XT660 za którego mogę ręczyć. Jak jesteś zainteresowany to odezwij się do mnie na PW ;)

Offline strażowy

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Tiger = użytkowe enduro = :) :) :)
  • Motocykl: 955i
  • Miejscowość: Poznań
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Styczeń 2019, 21:11:10 »
No cóż... zamierzam jednak zwiększyć budżet ...

...i to jest słuszna koncepcja przy Twoich założeniach Bartku  o/"...a z tymi "różnymi" modelami to życie zweryfiluje. Kupując moto tego typu którego właśnie poszukujesz, zdecydowanie lepiej kierować się rozsądkiem i "chłodną głową" kalkulując na zimno wszelkie plusy i minusy, choć wszyscy wiemy jak to jest z kupowaniem kolejnego toczydła - ehhhhh te emocje   ;D

Powodzenia w poszukiwaniach  ;)
Pozdrawiam z Poznania

Offline Kris78

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Styczeń 2019, 17:07:07 »
Siema z enduro mialem wiekszosc modeli i moge cos doradzic ale 5tys to sredni temat . Ja bym polecil Ci mozesz sie smiac ale honde xr400 .Wiem ze koni moze nie ma za wiele ale naprawde ma potecjal, pozniej yamaha ttr600 ale belgarda bo ma rozrusznik , odradzam na kopke , drz 400 najlepiej model E ale musisz byc czujny bo dosc czesto maja uszkodzone glowice i wrypiesz sie w duze koszty, kategorycznie odradzam  stare husabergi ,huqvarny .Yamahe XT oradzam ma slabe zawiasy ,tylni nawet nie jest gazowy. Koledzy namawiaja Cie na xt660 motocykl moze fajny ale czy do paplania w blocie i po lesie ? raczej nie,nie mowie ze sie nie da ale poco sie meczyc jak mozna znacznie przyjemniej .Ktm w tym budzecie to beda zlomy.  Nie pakuj sie tez w modele WR400 Yamahy . Naprawde motocykle enduro potrafia takie koszty wygenerowac ze wlosy sie jeza .AAA jest jeszcze model ktm 400 exc z lat 2001-2003 tez fajne konstrukcje nie mylic z modelami SX bo to tykajace bomby.
« Ostatnia zmiana: 23 Styczeń 2019, 14:43:22 wysłana przez Kris78 »

Offline beny

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1050/Sport
  • Miejscowość: Przysucha
« Odpowiedź #36 dnia: 21 Styczeń 2019, 21:18:05 »
Honda XR 400 jest jak najbardziej dobrym wyborem, wiem bo obok Tigera 1050 właśnie taką posiadam :). Ma zaskakująco niskie spalanie, choć podobno ma 35 KM, nigdy nie brakowało mi mocy. Jeździłem wcześniej DR 600, kilka razy przewiozłem się DRZ 400 E (50 KM), ale po pierwszej jeździe próbnej byłem w szoku, że taka drzemie w niej energia. Silnik pracuje jak by był dieslem, nawet przy najmniejszych obrotach ciągnie do przodu.  Dodam, że ważę grubo ponad setkę :), a w ostatnim czasie brałem udział w "Pogoni za bałwanem" i dla wielu maszyna wzbudziła podziw, że jest taka dzielna. Poniżej moje plażowanie z grudnia.

« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2019, 21:21:13 wysłana przez beny »
Triumph Tiger 1050
HONDA XR 400

Offline Kris78

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 1200 XcA
  • Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Styczeń 2019, 14:49:32 »
  Swietne te xr 400 ja mowilem mozna polecic mialem takie 3sztuki . Obecnie latam na czyms takim ale cena mocno przewyzsza proponowany budzet :)

Offline jazda na kuli

• Top Cat
  • Opinia +0/-0
  • tiger 800 xf
  • Motocykl: 800 XR /XRx
  • Miejscowość: pszczyna
« Odpowiedź #38 dnia: 23 Styczeń 2019, 18:43:24 »

Z tego wszystkiego wybrałbym F650GS w wersji Dakar z lat 2000 - 2006 ... [CIACH]
[/quote]

Tak jak pisałem wcześniej - jestem ograniczony światopoglądowo i ta marka odpada  :P

Hehe dobre. Też jestem ograniczony i u mnie też odpada   o/"

jazda na kuli

Offline Stubin

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Kwiecień 2019, 07:42:58 »
W dalszym ciągu nie kupiłem jeszcze moto. Dwa razy było blisko, ale niepoważni sprzedający byli - jakby to kulturalnie ująć... niepoważni?  >:(  Budżet będzie większy i dopuściłem możliwość chłodzenia cieczą pod warunkiem, że chłodnica konstrukcyjnie nie będzie pierwszym elementem który rozszczelni się po położeniu moto  ;)

Czy ktoś z Forumowiczów miał bezpośrednią styczność z Kawą KLR 650 "nowej" generacji (po 2008 roku)? Dużo tego jeździ za Wielką Wodą zbierając lepsze opinie niż pierwsza generacja tego modelu w klasie dualsport. Sporo naczytałem się różnych opinii na zagranicznych forach, ale jestem ciekaw opinii kogoś z naszego podwórka  :)

Offline pawel

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
  • Motocykl: 800 XC/XCx
  • Miejscowość: Wrocław
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Kwiecień 2019, 08:32:35 »
Jak masz większy budżet to może celuj w nowego, nowa kawa kosztuje w cenniku 6700$ a Suzuki DR650 6600$. Pamiętaj że sprowadzony motocykl nie może być nowy bo będzie klops z rejestracją, musi być zarejestrowany przynajmniej pół roku jak dobrze  pamiętam.

Jakbyś się zdecydował to mogę pomóc.

Happiness is a way of travel not a destination ...

Offline Stubin

• Stary kocur
  • Opinia +0/-0
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Kwiecień 2019, 08:47:19 »
Jeśli taka cena byłaby na polskim rynku to głęboko zastanowiłbym się nad zakupem nowego. Niestety koszty transportu i opłat z USA załatwiane poprzez firmy pośredniczące to ok. 5k pln. Czyli za 30k mam "używany" motocykl i nie wiem jak to będzie z fakturą, bo nie ukrywam, że za tyle kasy to chciałbym wziąć go na firmę. Muszę gdzieś znaleźć egzemplarz żeby w ogóle przymierzyć się do niego. Wstępnie rozmawiam z gościem z tego ogłoszenia:

Jest chyba cały malowany, ale za to w rozsądnych pieniądzach, a i tak będzie leżał prędzej czy później więc wolę skupić się na stronie mechanicznej tego typu motocykli.

Ten egzemplarz:

Ma mniejszy przebieg, jest bardziej doposażony, ale jest z rocznika 2008 czyli pierwszego roku produkcji, a czytałem że w tym roku produkcji było wiele felernych silników z dużym popytem na olej  :( Poza tym jest droższy o 5k, a za tyle to można całkiem nieźle wyposażyć ten wcześniejszy egzemplarz  :)

Jakbyś się zdecydował to mogę pomóc.

Czy chodzi o transport z USA?